MDS-200ADB12 AA
Delta Electronics
Product No:
MDS-200ADB12 AA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 110W
In Stock : 130
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MDS-200ADB12 AA.
MDS-200ADB12 AA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
MDS-200ADB12 AA Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series MDS-200 (200W)
Package Box
Features PFC, Universal Input
Efficiency 93%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 110W (200W Forced Air)
Product Status Active
Approval Agency CB Scheme, CE, EN, SIQ, TUV, UL
Standard Number 50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Size / Dimension 4.48" L x 2.55" W x 1.76" H (113.9mm x 64.7mm x 44.7mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.17 A
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number MDS-200
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)