M602-040.0M
Connor Winfield
Product No:
M602-040.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for M602-040.0M.
M602-040.0M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
M602-040.0M Specification
Mfr Connor Winfield
Type TCXO
Output LVCMOS
Series M602
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 40 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±280ppb
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 10mA