M50-480D-B
CITEL INC
Product No:
M50-480D-B
Manufacturer:
CITEL INC
Description:
480VAC THREE PHASES SURGE PROTEC
In Stock : 120
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for M50-480D-B.
M50-480D-B Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
M50-480D-B Specification
Mfr CITEL INC
Form Module Only
Type Type 1
Series -
Package Box
Features Visual Life Indicator
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency UL
Number of Poles 1
Base Product Number M50-480
Operating Temperature -35°C ~ 80°C
Voltage - Protection Rating (VPR) 2.5 kV
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 50 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 20 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) 150 kA
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 560VAC