Home / Oscillators / M100F-019.2M
minImg
M100F-019.2M
Connor Winfield
Product No:
M100F-019.2M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ LVCMOS
In Stock : 170
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for M100F-019.2M.
M100F-019.2M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
M100F-019.2M Specification
Mfr Connor Winfield
Type TCXO
Output LVCMOS
Series M100
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 19.2 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppb
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 3.3mA