Home / LED Drivers / LWA075-C280-END
minImg
LWA075-C280-END
AUTEC POWER SYSTEMS
Product No:
LWA075-C280-END
Description:
LED Driver, AC-DC, 75W, CC, 90-3
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for LWA075-C280-END.
LWA075-C280-END Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
LWA075-C280-END Specification
Mfr AUTEC POWER SYSTEMS
Type Constant Current
Series LWA075-C
Weight -
Dimming Analog
Topology AC DC Converter
Efficiency 90%
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 75 W
Product Status Active
Approval Agency cUL, UL
Standard Number UL 8750
Size / Dimension 5.16" L x 2.66" W x 1.32" H (131.1mm x 67.6mm x 33.5mm)
Voltage - Output 16 ~ 36V
Number of Outputs 1
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 4 kV
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 277VAC, 420VDC
Voltage - Input (Min) 120VAC, 127VDC
Current - Output (Max) 2.8A