Home / LED Indication - Discrete / LW TVSG.CB-AZBZ-JKPL-Z486-20-R18-Z
minImg
LW TVSG.CB-AZBZ-JKPL-Z486-20-R18-Z
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
2-PLCC
Description:
LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD
In Stock : 991
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for LW TVSG.CB-AZBZ-JKPL-Z486-20-R18-Z.
Product Information
LW TVSG.CB-AZBZ-JKPL-Z486-20-R18-Z Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White
Series TOPLED®
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Lens Size 2.40mm Dia
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Flat Top
Height (Max) 1.93mm
Configuration Standard
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 20mA
Package / Case 2-PLCC
Product Status Active
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency Diffused
Wavelength - Peak -
Base Product Number LWTVSG
Millicandela Rating 2150mcd
Wavelength - Dominant -
Supplier Device Package 2-PLCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V