Home / LED Indication - Discrete / LW T673-R1R2-JKKL-0-10-R18-Z
minImg
LW T673-R1R2-JKKL-0-10-R18-Z
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LW T673-R1R2-JKKL-0-10-R18-Z
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for LW T673-R1R2-JKKL-0-10-R18-Z.
LW T673-R1R2-JKKL-0-10-R18-Z Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
LW T673-R1R2-JKKL-0-10-R18-Z Specification
Features -
Lens Size 2.40mm Dia
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Flat Top
Height (Max) 2.10mm
Viewing Angle 120°
Current - Test 10mA
Package / Case 2-PLCC
Product Status Obsolete
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency Diffused
Wavelength - Peak -
Millicandela Rating 146mcd
Wavelength - Dominant -
Supplier Device Package 2-PLCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V