2-PLCC
Batch:
Datasheet:
Features -
Lens Size 2.40mm Dia
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Flat Top
Height (Max) 2.10mm
Viewing Angle 120°
Current - Test 10mA
Package / Case 2-PLCC
Product Status Active
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency Diffused
Wavelength - Peak -
Millicandela Rating 135mcd
Wavelength - Dominant -
Supplier Device Package 2-PLCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V