Home / LED Drivers / LNE-24V100WAAA
minImg
LNE-24V100WAAA
Delta Electronics
Product No:
LNE-24V100WAAA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 4A
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for LNE-24V100WAAA.
LNE-24V100WAAA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
LNE-24V100WAAA Specification
Mfr Delta Electronics
Type Constant Current, Voltage
Series LNE-100W
Weight 2.2 lbs (997.9 g)
Dimming -
Package Bulk
Ratings IP65
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Topology AC DC Converter
Efficiency 93%
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 100 W
Product Status Obsolete
Approval Agency UL
Standard Number 50581; 55015; 55024; 61000-3-2; 61000-3-3; 61347-1; 61347-2-13; 62384
Size / Dimension 7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Output 12 ~ 24V
Number of Outputs 1
Termination Style Wire Leads
Base Product Number LNE-24
Voltage - Isolation 3.85 kV
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Voltage - Input (Min) 90VAC
Current - Output (Max) 4A