LDT481-48
Bel Power Solutions
Product No:
LDT481-48
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for LDT481-48.
LDT481-48 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
LDT481-48 Specification
Mfr Bel Power Solutions
Series LDT481 (480W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, IP20
Efficiency 93.5%
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 480W
Product Status Obsolete
Approval Agency -
Size / Dimension 5.41" L x 3.15" W x 5.00" H (137.5mm x 80.0mm x 127.0mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 340 ~ 550 VAC (3 Phase)
Voltage - Output 1 48V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number LDT481
Voltage - Isolation 4.2 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Current - Output (Max) 10A
LDT481-48 Datasheet:
pdf.png
LDT481-48 FAQ
1. How to purchase LDT481-48 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for LDT481-48?
3. How to ensure that LDT481-48 of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of LDT481-48 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for LDT481-48?
8. How to obtain technical support information for LDT481-48, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from LDT481-48 in time?
LDT481-48 Related Parts
BS2660-9R
BS2660-9R
RFQ
- - rohs.png DC/DC DIN RAIL SUPPLY 2X24V 96W -/-
BS1501-7RB1
BS1501-7RB1
RFQ
- - rohs.png DC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 98W -/-