Home / LED Indication - Discrete / KY DELMS1.22-RHSI-26-G6N4-20-R18
minImg
KY DELMS1.22-RHSI-26-G6N4-20-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Description:
LED YELLOW CLEAR E1608 SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KY DELMS1.22-RHSI-26-G6N4-20-R18.
KY DELMS1.22-RHSI-26-G6N4-20-R18 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
KY DELMS1.22-RHSI-26-G6N4-20-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Yellow
Series TOPLED® E1608
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Lens Size 1.23mm x 0.60mm
Lens Color Colorless
Lens Style Oval with Flat Top
Height (Max) 0.70mm
Viewing Angle 120°
Current - Test 20mA
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 1.40mm L x 0.80mm W
Lens Transparency Clear
Wavelength - Peak 588nm
Base Product Number KYDELMS1
Millicandela Rating 205mcd
Wavelength - Dominant 588nm
Supplier Device Package SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.15V