Home / LED Indication - Discrete / KW DSLP31.CC-GXHX-4C8E-Z444-60-R18
minImg
KW DSLP31.CC-GXHX-4C8E-Z444-60-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
1212
Description:
OSTUNE E1608 AND E3030
In Stock : 596
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KW DSLP31.CC-GXHX-4C8E-Z444-60-R18.
Product Information
KW DSLP31.CC-GXHX-4C8E-Z444-60-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White, Cool
Series OSTUNE® E3030
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Lens Size 2.60mm
Lens Color Yellow
Lens Style Oval with Flat Top
Height (Max) 0.75mm
Configuration -
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle -
Current - Test 60mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 3.00mm L x 3.00mm W
Lens Transparency Diffused
Wavelength - Peak -
Base Product Number KWDSLP31
Millicandela Rating -
Wavelength - Dominant -
Supplier Device Package 1212
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.9V