KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR
Manufacturer:
Package:
1108
Batch:
Datasheet:
Description:
LED SYNIOS P2720 RED 616NM 1108
Quantity:
Delivery:
Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.
KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Color | Red |
| Series | SYNIOS® P2720 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength | 616nm (612nm ~ 620nm) |
| Current - Max | 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Current - Test | 350mA |
| Package / Case | 1108 (2720 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Size / Dimension | 0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm) |
| Temperature - Test | 25°C |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Supplier Device Package | 1108 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.3V |