KG3-24A00 24
Benedict GmbH
Product No:
KG3-24A00 24
Manufacturer:
Benedict GmbH
Description:
CONTACTOR 24A 3P 24VDC COIL
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KG3-24A00 24.
KG3-24A00 24 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
KG3-24A00 24 Specification
Mfr Benedict GmbH
Series K3
Package Box
Features -
Coil Voltage 24VDC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Switching Voltage 600V
Termination Style Screw Terminal
Must Operate Voltage -
Must Release Voltage -
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Contact Rating (Current) 24 A
KG3-24A00 24 Datasheet:
pdf.png
KG3-24A00 24 FAQ
1. How to purchase KG3-24A00 24 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for KG3-24A00 24?
4. Are the price and inventory display of KG3-24A00 24 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for KG3-24A00 24?
9. What should I do if I do not receive technical support from KG3-24A00 24 in time?
KG3-24A00 24 Related Parts
R20-11 24
R20-11 24
RFQ
- - rohs.png Lighting/Heating contactor 20A 1/Retail Package
RFQ
- - rohs.png Lighting/Heating contactor 25A 5/Retail Package
- - rohs.png LIGHTING/HEATING CONTACTOR 25A 6/Box
- - rohs.png LIGHTING/HEATING CONTACTOR 25A 3/Box
- - rohs.png LIGHTING/HEATING CONTACTOR 20A 9/Box
- - rohs.png Lighting/Heating contactor 20A 3/Retail Package
- - rohs.png LIGHTING/HEATING CONTACTOR 63A 5/Box
- - rohs.png LIGHTING/HEATING CONTACTOR 40A 5/Box
- - rohs.png LIGHTING/HEATING CONTACTOR 40A -/-
K3-22ND10 110
K3-22ND10 110
- - rohs.png CONTACTOR 22A N/O AUX 110AC COIL 2/Box