K30PAF1000AMGRY4Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
K30PAF1000AMGRY4Q
Description:
INDICATOR, OPTIC SENSOR 1000 MM
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for K30PAF1000AMGRY4Q.
K30PAF1000AMGRY4Q Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
K30PAF1000AMGRY4Q Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series K30 Pro
Weight -
Circuit SPST-NO
Package Box
Features -
Actuator Type Round, Button, Domed
Mounting Type Panel Mount, Front
Response Time 120ms
Product Status Active
Approval Agency CE, cULus
Switch Function On-Mom
Voltage - Supply 10 ~ 30VDC
Termination Style Connector (M12)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions Circular - 30.00mm Dia