K30LGRBPPB2Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
K30LGRBPPB2Q
Description:
K30L SERIES EZ-LIGHT: 3-COLOR IN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for K30LGRBPPB2Q.
K30LGRBPPB2Q Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
K30LGRBPPB2Q Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Type Standard, Illuminated
Series K30
Circuit SPST-NO
Package Bulk
Features -
Actuator Type Round, Button, Domed
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Electrical Life -
Mechanical Life -
Switch Function Off-Mom
Termination Style Connector
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating - DC 30 V
Color - Actuator/Cap -
Current Rating (Amps) 150mA (DC)
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Illumination Type, Color LED, Blue/Green/Red
Illumination Voltage (Nominal) 30 VDC