K0N0KK2-255-730-270N
Bansbach easylift
Product No:
K0N0KK2-255-730-270N
Manufacturer:
Bansbach easylift
Description:
K-LOCKING GAS SPRING
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for K0N0KK2-255-730-270N.
K0N0KK2-255-730-270N Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
K0N0KK2-255-730-270N Specification
Mfr Bansbach easylift
Type Gas Spring
Series -
Package Bag
Features K-Locking, Rigid Lock in Extension, Semi Rigid Lock in Compression
Operation -
Cushioning -
Reset Time -
Technology Pneumatic
Reset Force -
Stroke Length 10.039" (255.00mm)
Product Status Active
Actuation Force 60.70lbf (270.0N)
Impact Velocity -
Length - Extended 28.740" (730.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 60°C