JTN60030
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
JTN60030
Description:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
In Stock : 32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for JTN60030.
JTN60030 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
JTN60030 Specification
Mfr Eaton - Bussmann Electrical Division
Series -
Package Bulk
Voltage 600V
Fuse Size -
Fuse Type Cartridge
Orientation -
Mounting Type DIN Rail
Contact Finish Tin
Product Status Active
Fuseholder Type Block
Contact Material Copper Alloy
Termination Style Quick Connect
Number of Circuits 1
Current Rating (Amps) 30 A
For Use With/Related Products Class J Fuses
JTN60030 Datasheet:
pdf.png
JTN60030 FAQ
1. How to purchase JTN60030 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for JTN60030?
3. How to ensure that JTN60030 of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of JTN60030 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for JTN60030?
8. How to obtain technical support information for JTN60030, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from JTN60030 in time?
JTN60030 Related Parts
1-HPV-DV-3A
1-HPV-DV-3A
RFQ
- - - FUSEHOLDER ASSEMBLY -/-
11125
RFQ
- - rohs.png FUSE LINK 200 125A RB 23" -/-