Home / AC DC Converters / IMA-S600-12-ZYPLI
minImg
IMA-S600-12-ZYPLI
Delta Electronics
Product No:
IMA-S600-12-ZYPLI
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 600W
In Stock : 248
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for IMA-S600-12-ZYPLI.
IMA-S600-12-ZYPLI Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
IMA-S600-12-ZYPLI Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series IMA-600 (600W)
Package Box
Efficiency 92%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 600W
Product Status Active
Approval Agency -
Voltage - Input 80 ~ 275 VAC, 120 ~ 300 VDC
Size / Dimension 7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 50 A
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number IMA-S600
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)