ID15S33E6GX00LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
ID15S33E6GX00LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ID15S33E6GX00LF.
ID15S33E6GX00LF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ID15S33E6GX00LF Specification
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Color Black
Series ID
Package Tray
Features Board Lock, Mounting Brackets
Wire Gauge -
Termination Solder
Contact Form -
Contact Type Signal
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Connector Style D-Sub
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection -
Base Product Number ID15S33
Dielectric Material Polyester
Number of Positions 15
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C