ICB30S30F10PC
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
ICB30S30F10PC
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ICB30S30F10PC.
ICB30S30F10PC Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
ICB30S30F10PC Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series ICB
Package Box
Indicator LED
Shielding Unshielded
Output Type PNP-NC/NO, 4-Wire
Sensor Type Inductive
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Product Status Active
Material - Body Nickel-Plated Brass
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Voltage - Supply 10V ~ 36V
Termination Style Cable Leads
Ingress Protection IP67
Response Frequency 1kHz
Base Product Number ICB30S30
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)