Home / Coaxial Cables (RF) / IB086-SMSMPF-6.0IN
minImg
IB086-SMSMPF-6.0IN
Amphenol Times Microwave Systems
Product No:
IB086-SMSMPF-6.0IN
Description:
CBL ASSY SMA-SMP JACK-PLUG 6"
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for IB086-SMSMPF-6.0IN.
IB086-SMSMPF-6.0IN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
IB086-SMSMPF-6.0IN Specification
Mfr Amphenol Times Microwave Systems
Color Blue
Style SMA to SMP
Length 6.000" (152.40mm)
Series INSTABEND™
Package Bag
Features -
Cable Type 0.086" Flexible Cable
1st Connector SMP Jack
2nd Connector SMA Plug
Product Status Active
Frequency - Max 62 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Operating Temperature -60°C ~ 125°C