IB086-KMKM-8.0IN
Amphenol Times Microwave Systems
Product No:
IB086-KMKM-8.0IN
Description:
CBL ASSY 2.92MM PLUG TO PLUG 8"
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for IB086-KMKM-8.0IN.
IB086-KMKM-8.0IN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
IB086-KMKM-8.0IN Specification
Mfr Amphenol Times Microwave Systems
Color Blue
Style 2.92mm to 2.92mm
Length 8.000" (203.20mm)
Series INSTABEND™
Package Bag
Features -
Cable Type 0.086" Flexible Cable
1st Connector 2.92mm Plug
2nd Connector 2.92mm Plug
Product Status Active
Frequency - Max 62 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Operating Temperature -60°C ~ 125°C