IA30FLN15NO
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
IA30FLN15NO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for IA30FLN15NO.
IA30FLN15NO Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
IA30FLN15NO Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series IA
Package Box
Indicator LED
Shielding Unshielded
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Sensor Type Inductive
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Product Status Obsolete
Material - Body Stainless Steel
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Termination Style Cable Leads
Ingress Protection IP67
Response Frequency 150Hz
Base Product Number IA30FLN15
Operating Temperature -25°C ~ 70°C