HZA226M063X16T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
HZA226M063X16T-F
Description:
CAP ALUM HYB 22UF 20% 63V SMD
In Stock : 1610
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for HZA226M063X16T-F.
HZA226M063X16T-F Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
HZA226M063X16T-F Specification
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Type Hybrid
Series HZA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm