HWD150BF
Antenna Technologies Limited Company
Product No:
HWD150BF
Description:
150 MHZ HELICAL WOUND DIPOLE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for HWD150BF.
HWD150BF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
HWD150BF Specification
Mfr Antenna Technologies Limited Company
Gain 3dBi
VSWR 2
Series -
Package Box
Features -
Return Loss -
Termination BNC Female
Antenna Type -
Applications -
Height (Max) 0.382" (9.70mm)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Frequency Group -
Frequency Range 140MHz ~ 150MHz
Number of Bands 1
Ingress Protection -
RF Family/Standard -
Frequency (Center/Band) 145MHz
HWD150BF Datasheet:
pdf.png
HWD150BF FAQ
1. How to purchase HWD150BF from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for HWD150BF?
3. How to ensure that HWD150BF of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of HWD150BF accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for HWD150BF?
8. How to obtain technical support information for HWD150BF, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from HWD150BF in time?
HWD150BF Related Parts
V220
V220
RFQ
- - rohs.png 220 MHZ OMNI ANTENNA -/-
V220MK
V220MK
RFQ
- - rohs.png 220 MHZ OMNI ANT MOUNT KIT -/-
V418MK
V418MK
- - rohs.png 418 MHZ OMNI ANT MOUNT KIT -/-
V418
V418
- - rohs.png 418 MHZ OMNI ANTENNA -/-
V440
V440
- - rohs.png 440 MHZ OMNI ANTENNA -/-
V440MK
V440MK
- - rohs.png 440 MHZ OMNI ANT MOUNT KIT -/-
V915RPTM-MK
V915RPTM-MK
- - rohs.png 915 MHZ OMNI ANT MOUNT KIT -/-
V480
V480
- - rohs.png 480 MHZ OMNI ANTENNA -/-
V480MK
V480MK
- - rohs.png 480 MHZ OMNI ANT MOUNT KIT -/-
V915RPTM
V915RPTM
- - rohs.png 915 MHZ OMNI ANTENNA -/-