Home / White LED Lighting / GW VJLPE1.EM-KSLT-A737-1-350-R18
minImg
GW VJLPE1.EM-KSLT-A737-1-350-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
0404
Description:
OSLON PURE 1010 LED
In Stock : 198
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GW VJLPE1.EM-KSLT-A737-1-350-R18.
GW VJLPE1.EM-KSLT-A737-1-350-R18 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GW VJLPE1.EM-KSLT-A737-1-350-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White, Warm
Series OSLON® Pure 1010
CCT (K) 3000K
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 700mA
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 350mA
Package / Case 0404 (1010 Metric)
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 0.042" L x 0.042" W (1.08mm x 1.08mm)
Base Product Number GWVJLPE1
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Supplier Device Package 0404
CRI (Color Rendering Index) 80
Flux @ 25°C, Current - Test -
Flux @ 85°C, Current - Test 98lm (85lm ~ 110lm)
Lumens/Watt @ Current - Test 100 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Thermal Resistance of Package 7.2°C/W