Home / White LED Lighting / GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18
minImg
GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
2020
Description:
OSCONIQ S 5050
In Stock : 1230
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18.
GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White, Cool
Series OSCONIQ® S 5050
CCT (K) 6500K
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 1.05A
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 180mA
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Supplier Device Package 2020
CRI (Color Rendering Index) 80
Flux @ 25°C, Current - Test 230lm (190lm ~ 270lm)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Lumens/Watt @ Current - Test 231 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 5.52V
Thermal Resistance of Package 1.8°C/W