Home / White LED Lighting / GW PUSRA1.EM-M6M8-XX58-1-700-R18
minImg
GW PUSRA1.EM-M6M8-XX58-1-700-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED WHITE SMD
In Stock : 600
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GW PUSRA1.EM-M6M8-XX58-1-700-R18.
GW PUSRA1.EM-M6M8-XX58-1-700-R18 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GW PUSRA1.EM-M6M8-XX58-1-700-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White, Warm
Series OSCONIQ® P 3737
CCT (K) 2700K
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 1.5A
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 1515 (3838 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Base Product Number GW PUSRA1.EM
Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm)
Supplier Device Package SMD
CRI (Color Rendering Index) 80
Flux @ 25°C, Current - Test -
Flux @ 85°C, Current - Test 245lm (230lm ~ 260lm)
Lumens/Watt @ Current - Test 125 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Thermal Resistance of Package 2.3°C/W