Home / White LED Lighting / GW P9LT32.EM-PSPU-XX53-1-750-R18
minImg
GW P9LT32.EM-PSPU-XX53-1-750-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Description:
LED DURIS S8 COOL WHT 5000K
In Stock : 1387
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GW P9LT32.EM-PSPU-XX53-1-750-R18.
GW P9LT32.EM-PSPU-XX53-1-750-R18 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GW P9LT32.EM-PSPU-XX53-1-750-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White, Cool
Series DURIS® S 8
CCT (K) 5000K
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 1A
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 750mA
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Supplier Device Package SMD
CRI (Color Rendering Index) 80
Flux @ 25°C, Current - Test 637lm (563lm ~ 710lm)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Lumens/Watt @ Current - Test 137 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.2V
Thermal Resistance of Package 3.7°C/W