Home / White LED Lighting / GW CSSRMU.CM-M4N1-XX36-1-700-R33
minImg
GW CSSRMU.CM-M4N1-XX36-1-700-R33
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
OSLON SQUARE - CRI 90
In Stock : 2066
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GW CSSRMU.CM-M4N1-XX36-1-700-R33.
GW CSSRMU.CM-M4N1-XX36-1-700-R33 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GW CSSRMU.CM-M4N1-XX36-1-700-R33 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White, Warm
Series OSLON® Square
CCT (K) 3500K
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 1.8A
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 700mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Base Product Number GW CSSRMU.CM
Height - Seated (Max) 0.082" (2.09mm)
Supplier Device Package SMD
CRI (Color Rendering Index) 90
Flux @ 25°C, Current - Test 250lm (210lm ~ 290lm)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Lumens/Watt @ Current - Test 127 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Thermal Resistance of Package 2°C/W