Home / Pads, Sheets / GPHC3.0-0.125-02-0816
minImg
GPHC3.0-0.125-02-0816
Bergquist
Product No:
GPHC3.0-0.125-02-0816
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 406.4X203.2MM BLUE
In Stock : 237
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GPHC3.0-0.125-02-0816.
GPHC3.0-0.125-02-0816 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
GPHC3.0-0.125-02-0816 Specification
Mfr Bergquist
Type Gap Filler Pad, Sheet
Color Blue
Shape Rectangular
Usage -
Series Gap Pad® HC 3.0
Outline 406.40mm x 203.20mm
Package Bulk
Adhesive Tacky - Both Sides
Material -
Thickness 0.125" (3.18mm)
Shelf Life -
Product Status Active
Backing, Carrier Fiberglass
Shelf Life Start -
Base Product Number GPHC3
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 3.0W/m-K