GMOV-20D450K
Bourns Inc.
Product No:
GMOV-20D450K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
GMOV 20MM, 45VRMS
In Stock : 223
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GMOV-20D450K.
GMOV-20D450K Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GMOV-20D450K Specification
Mfr Bourns Inc.
Energy 49J
Series GMOV™
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 20mm
Product Status Active
Current - Surge 10 kA
Maximum AC Volts 45 V
Maximum DC Volts 56 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Capacitance @ Frequency 4 pF @ 1 MHz