G98V11332HR
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
G98V11332HR
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 38POS 0.024
In Stock : 2800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for G98V11332HR.
G98V11332HR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
G98V11332HR Specification
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Color Natural
Pitch 0.024" (0.60mm)
Gender Female
Series Mini Cool Edge 0.60mm
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide
Read Out Dual
Card Type Non Specified - Dual Edge
Termination Solder
Contact Type -
Mounting Type Surface Mount
Card Thickness -
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Number of Rows 2
Product Status Active
Contact Material Copper Alloy
Base Product Number G98V11
Number of Positions 38
Material - Insulation Thermoplastic
Operating Temperature -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Number of Positions/Bay/Row 19
G98V11332HR Datasheet:
pdf.png
G98V11332HR FAQ
1. How to purchase G98V11332HR from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for G98V11332HR?
4. Are the price and inventory display of G98V11332HR accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for G98V11332HR?
9. What should I do if I do not receive technical support from G98V11332HR in time?
G98V11332HR Related Parts
G630H981224BEU
G630H981224BEU
RFQ
- - rohs.png CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039 1114/Tray
CE120180L110034
CE120180L110034
RFQ
- - rohs.png CONN FMALE 20POS 0.031 GOLD 10/Cut Tape (CT)
- - rohs.png CONN FMALE 20POS 0.031 GOLD 1/Cut Tape (CT)