FT-32G-2.9A1W035 SS304
BeStar Technologies, Inc.
Product No:
FT-32G-2.9A1W035 SS304
Description:
32MM PIEZO DISC, W/ WIRE
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for FT-32G-2.9A1W035 SS304.
FT-32G-2.9A1W035 SS304 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
FT-32G-2.9A1W035 SS304 Specification
Mfr BeStar Technologies, Inc.
Type Standard
Series FT
Package Box
Frequency 2.9 kHz
Termination Wire Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.260" Dia (32.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 30V p-p
Capacitance @ Frequency 35000pF @ 120Hz