FJP10K-0118A
Favor Electronics
Product No:
FJP10K-0118A
Manufacturer:
Favor Electronics
Description:
POTENTIOMETER JOYSTICK 3D 10K
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for FJP10K-0118A.
FJP10K-0118A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
FJP10K-0118A Specification
Mfr Favor Electronics
Axis 1
Series FJP10K
Package Bulk
Resistance 10 kOhms
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.0125W
Product Status Active
Rotation Angle 45°
Adjustment Type Top Adjustment
Size / Dimension Square - 0.730" L x 0.840" W x 0.800" H (18.50mm x 21.35mm x 20.20mm)