Home / AC DC Converters / EPM15-033-BP-0F0
minImg
EPM15-033-BP-0F0
Astrodyne TDI
Product No:
EPM15-033-BP-0F0
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 7.6W
In Stock : 45
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for EPM15-033-BP-0F0.
EPM15-033-BP-0F0 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
EPM15-033-BP-0F0 Specification
Mfr Astrodyne TDI
Type Open Frame
Series EPM15 (15W)
Package Box
Features Universal Input
Efficiency 70%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 7.6 W
Package / Case 4-DIP Module
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cTUVus, TUV
Line Regulation -
Load Regulation -
Voltage - Input 80 ~ 275 VAC
Size / Dimension 2.46" L x 1.66" W x 0.91" H (62.5mm x 42.2mm x 23.0mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number EPM15
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 2.3A