EMI1206R-800
API Delevan Inc.
Product No:
EMI1206R-800
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FERRITE BEAD 800 OHM 1206 1LN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for EMI1206R-800.
EMI1206R-800 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
EMI1206R-800 Specification
Mfr API Delevan Inc.
Series EMI1206R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Filter Type -
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Number of Lines 1
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Current Rating (Max) 200mA
Impedance @ Frequency 800 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
EMI1206R-800 Datasheet:
pdf.png
EMI1206R-800 FAQ
1. How to purchase EMI1206R-800 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for EMI1206R-800?
4. Are the price and inventory display of EMI1206R-800 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for EMI1206R-800?
9. What should I do if I do not receive technical support from EMI1206R-800 in time?
EMI1206R-800 Related Parts
4211R-28
4211R-28
RFQ
- - rohs.png FERRITE BEAD 187 OHM AXIAL 1LN -/-
RFQ
- - rohs.png FERRITE BEAD 575 OHM AXIAL 1LN -/-
- - rohs.png FERRITE BEAD 425 OHM AXIAL 1LN -/-
- - rohs.png FERRITE BEAD 600 OHM RADIAL 1LN -/-
- - rohs.png FERRITE BEAD 480 OHM RADIAL 1LN -/-
- - rohs.png FERRITE BEAD 750 OHM AXIAL 1LN -/-
4211R-9
4211R-9
- - rohs.png FERRITE BEAD 325 OHM AXIAL 1LN -/-
4212R-1
4212R-1
- - rohs.png FERRITE BEAD 900 OHM RADIAL 1LN -/-
4212R-5
4212R-5