ELPA2Z16
Amphenol Industrial Operations
Product No:
ELPA2Z16
Description:
5.7MM EPOWER-LITE 2WAY PLUG, FOR
In Stock : 34
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ELPA2Z16.
ELPA2Z16 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ELPA2Z16 Specification
Mfr Amphenol Industrial Operations
Color Orange
Pitch 0.630" (16.00mm)
Series ePower-Lite
Package Bag
Features Shielded, Waterproof (Mated, IP67)
Wire Type Discrete
Wire Gauge 6 AWG