EDP125-190-MB2-110
Astrodyne TDI
Product No:
EDP125-190-MB2-110
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 125W
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for EDP125-190-MB2-110.
EDP125-190-MB2-110 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
EDP125-190-MB2-110 Specification
Mfr Astrodyne TDI
Form Desktop (Class II)
Series EDP125 (125W)
Weight 1.05 lbs (475.00 g)
Package Box
Efficiency Level VI
Input Type Cord (Sold Separately)
Cord Length 48" (1.22m)
Applications ITE (Commercial), Medical
Polarization Positive Center
Power (Watts) 125 W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cTUVus, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C18
Region Utilized International
Standard Number 60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension 6.00" L x 2.48" W x 1.50" H (152.4mm x 63.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output 19V
Base Product Number EDP125
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Current - Output (Max) 6.6A
No Load Power Consumption 210mW (Max)