ECMA-GA1309SS
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
ECMA-GA1309SS
Description:
SERVOMOTOR 1000 RPM 220V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECMA-GA1309SS.
ECMA-GA1309SS Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECMA-GA1309SS Specification
Mfr Delta Electronics/Industrial Automation
RPM 1000 RPM
Type AC Motor
Series ECMA
Package Box
Features Brake, Key, Oil Seal
Function Servomotor
Motor Type -
Encoder Type Absolute
Power - Rated 900W
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Rated 220VAC
Diameter - Shaft 0.866" (22.00mm)
Size / Dimension Square - 5.118" x 5.118" (130.00mm x 130.00mm)
Termination Style Cable with Connector
Base Product Number ECMA-G
Gear Reduction Ratio -
Mounting Hole Spacing 5.709" (145.00mm)
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Length - Shaft and Bearing 2.165" (55.00mm)