EA5R450NIXMODQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
EA5R450NIXMODQ
Description:
EZ-ARRAY RECEIVER: 450 MM (17.7
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for EA5R450NIXMODQ.
EA5R450NIXMODQ Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
EA5R450NIXMODQ Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series -
Package Box
Cable Length -
Light Source -
Response Time -
Product Status Active
Sensing Method -
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method -
Ingress Protection IEC IP65
Base Product Number EA5R450
Output Configuration NPN
Operating Temperature -40°C ~ 70°C