DWRA220A
Crouzet
Product No:
DWRA220A
Manufacturer:
Crouzet
Description:
PHASE CTRL RLY, DIN RAIL, 3X220V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DWRA220A.
DWRA220A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DWRA220A Specification
Mfr Crouzet
Type Phase Loss, Phase Sequence
Series WRA
Circuit SPDT (1 Form C)
Package Box
Delay Time No Delay
Trip Range -
Output Type Relay
Trip Status Energized High
Mounting Type DIN Rail
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 220VAC
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Contact Rating @ Voltage 10A @ 250VAC
DWRA220A Datasheet:
pdf.png
DWRA220A FAQ
1. How to purchase DWRA220A from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for DWRA220A?
3. How to ensure that DWRA220A of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of DWRA220A accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for DWRA220A?
8. How to obtain technical support information for DWRA220A, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from DWRA220A in time?
DWRA220A Related Parts
RFQ
- - rohs.png CONTROL RLY CURRNT 24VAC 2-500MA -/-
RFQ
- - rohs.png CONTROL RELAY VOLTGE 20-80VAC/DC -/-
- - rohs.png CONTROL RELAY VOLTG 90-270VAC/DC -/-
- - rohs.png CONTROL RLY CURRNT 48VAC 2-500MA -/-
- - rohs.png CONTROL RLY CURRNT 24VDC 2-500MA -/-