DT320LA-0200
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
DT320LA-0200
Description:
TEMP CONTROLLER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DT320LA-0200.
DT320LA-0200 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DT320LA-0200 Specification
Mfr Delta Electronics/Industrial Automation
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T, TXK, U)
Series DT
Weight -
Package Box
Features -
Input Range -200°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV
Output Type Analog
Display Type LED - Dual Color Characters
Mounting Type Panel Mount
Communications RS-485 (Modbus)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Termination Style Screw Terminal
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Base Product Number DT320
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm