DSM186Q018W075PB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
DSM186Q018W075PB
Description:
18.6F, 18V, 112X67X19.5MM, STD M
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DSM186Q018W075PB.
DSM186Q018W075PB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DSM186Q018W075PB Specification
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Series DSM
Package Bulk
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 18.3 F
Termination Cable with Connector
Lead Spacing -
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Product Status Active
Voltage - Rated 18 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Size / Dimension 4.409" L x 0.768" W (112.00mm x 19.50mm)
Height - Seated (Max) 2.638" (67.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 97mOhm