DSCA30-04E
DATAFORTH
Product No:
DSCA30-04E
Manufacturer:
DATAFORTH
Description:
SIGNAL CONDITIONER V-IN DIN RAIL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DSCA30-04E.
DSCA30-04E Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
DSCA30-04E Specification
Mfr DATAFORTH
Type Signal Conditioner
Series DSCA
Package Bag
Isolation 1500V
Input Type Voltage
Output Type Current, Voltage
Output Range 0 ~ 20mA, 0 ~ 10V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Voltage - Supply 15 ~ 30VDC
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Input Range (Additional) -
Input Range (Current, Voltage) ±10mV