DRP024V480W1AA
Delta Electronics
Product No:
DRP024V480W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
In Stock : 752
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DRP024V480W1AA.
DRP024V480W1AA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DRP024V480W1AA Specification
Mfr Delta Electronics
Series CliQ (480W)
Package Box
Features Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
Efficiency 88%
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 480W
Product Status Obsolete
Approval Agency ATEX EN, CB Scheme, CE, CSA, DNV GL, EAC, EN, SEMI, SIQ, UL
Size / Dimension 4.67" L x 6.30" W x 4.76" H (118.5mm x 160.0mm x 121.0mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number DRP024
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (With Derating)
Current - Output (Max) 20A