DRM-24V960W1PN
Delta Electronics
Product No:
DRM-24V960W1PN
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 960W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DRM-24V960W1PN.
DRM-24V960W1PN Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DRM-24V960W1PN Specification
Mfr Delta Electronics
Series CliQ M (960W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Efficiency 95.98%
Input Type AC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Power (Watts) 960W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, CSA, cULus, cURus, EAC, SIQ
Size / Dimension 5.26" L x 4.92" W x 4.88" H (133.6mm x 125.0mm x 124.0mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number DRM-24
Voltage - Isolation 4.54 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 40A