DRL-24V480W1AA
Delta Electronics
Product No:
DRL-24V480W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
In Stock : 83
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DRL-24V480W1AA.
DRL-24V480W1AA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DRL-24V480W1AA Specification
Mfr Delta Electronics
Series LYTE (480W)
Package Box
Features Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Efficiency 88%
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 480W
Product Status Not For New Designs
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, cURus, TUV
Size / Dimension 5.03" L x 3.37" W x 4.87" H (127.7mm x 85.5mm x 123.6mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number DRL-24
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 20A