DPS-1200AB-4 G
Delta Electronics
Product No:
DPS-1200AB-4 G
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 1200W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for DPS-1200AB-4 G.
DPS-1200AB-4 G Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
DPS-1200AB-4 G Specification
Mfr Delta Electronics
Type Front End
Series CRPS
Package Box
Efficiency 94%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Rack Mount
Power (Watts) 1200W
Product Status Obsolete
Approval Agency CB, CCC, CE, KC, UR, TUV
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Size / Dimension 7.28" L x 2.89" W x 1.54" H (185.0mm x 73.5mm x 39.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 98 A
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number DPS-1200
Minimum Load Required -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C